Wojciechowski, Franciszek (1893 – 1970),,Stary” Cmentarz

Franciszek Wojciechowski urodził się w 1893 r. w Pawłówce, gmina Krasnopol. W swoim Arkuszu Ewidencyjnym przebiegu służby w Polskiej Organizacji Wojskowej napisał, iż ukończył 2 klasy szkoły powszechnej. Pracował w rolnictwie.  W POW działał od maja 1918 r. do września 1919 r. w randze strzelca. W Powstaniu Sejneńskim walczył w okolicach Tartaku, Krasnopola, Ryżówki, Maćkowej Rudy i Sejn. Swój Arkusz Ewidencyjny Franciszek Wojciechowski podpisał 22 kwietnia 1929 r. Jako miejsce zamieszkania wskazał wieś Pawłówkę w gminie Krasnopol.

Prosimy o pomoc w sprawie ustalenia daty śmierci i miejsca wiecznego spoczynku Franciszka Wojciechowskiego. Prawdopodobnie jest pochowany w Krasnopolu.

Opracowała Irena Kasperowicz-Ruka na podstawie informacji, zaczerpniętych z kopii Arkusza Ewidencyjnego, napisanego i podpisanego przez Franciszka Wojciechowskiego.

16.02.2024 r.

Dzięki wielkiej uprzejmości Pani Justyny Stolarskiej oraz dzięki wysokim umiejętnościom Pani Stolarskiej wyszukiwania danych w Internecie dowiedzieliśmy się, że Franciszek Wojciechowski, urodził się 29 grudnia 1893 r. w Pawłówce Był synem Józefa i Emilii, z domu Daniłowicz. W 1930 r. ożenił się w Krasnopolu z Jadwigą, z domu Węgrzynowicz. Franciszek Wojciechowski zmarł 6 grudnia 1970 r. i został pochowany na cmentarzu w Krasnopolu. Na nagrobku czytamy: Ś. P. / FRANCISZEK / WOJCIECHOWSKI / ZM. 6 XII 1970 /.

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *