Makowski, Feliks (1873 – 1948)

Spoczywający na Starym Cmentarzu w Sejnach Feliks Makowski urodził się w 1873 r., a zmarł w 1948 r. W Centralnym Archiwum Wojskowym znajdujemy informacje o Feliksie Makowskim, który w randze kaprala Wojska Polskiego został dwukrotnie odznaczony Krzyżem Walecznych. Pytanie: czy pochowany w Sejnach Feliks Makowski służył w Wojsku Polskim w randze kaprala i czy został dwukrotnie odznaczony Krzyżem Walecznych?

Prosimy rodzinę, krewnych, sąsiadów i znajomych o pomoc w odpowiedzi na to pytanie oraz o uzupełnienie tego skromnego wspomnienia o Feliksie Makowskim.

Opracowała Irena Kasperowicz-Ruka na podstawie podanych źródeł1, a także na podstawie napisów na cmentarnym nagrobku, odczytanych przez Sławomira Rutkowskiego..

 Centralne Archiwum Wojskowe: https://wbh.wp.mil.pl/pl/skanywyszukiwarka_kartoteka_personalno_odznaczeniowa/?strona=3&szufladka=KARA-KARN oraz LISTA ODZNACZONYCH KRZYŻEM I MEDALEM NIEPODLEGŁOŚCI https://niezwyciezeni1918-2018.pl/nie/form/74,Lista-odznaczonych-Krzyzem-Niepodleglosci.html

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *