Makowski, Feliks (1873 – 1948)

Feliks Makowski urodził się w 1873 r. W randze kaprala Wojska Polskiego brał udział w wojnie polsko-bolszewickiej w latach 1919 – 1920. Został odznaczony Krzyżem Walecznych. Zmarł w 1948 r. i został pochowany na Starym Cmentarzu w Sejnach.

Prosimy rodzinę, krewnych, sąsiadów i znajomych o uzupełnienie tego skromnego wspomnienia o Feliksie Makowskim.

Opracowała Irena Kasperowicz-Ruka na podstawie podanych źródeł1, a także na podstawie napisów na cmentarnym nagrobku, odczytanych przez Sławomira Rutkowskiego..

 Centralne Archiwum Wojskowe: https://wbh.wp.mil.pl/pl/skanywyszukiwarka_kartoteka_personalno_odznaczeniowa/?strona=3&szufladka=KARA-KARN oraz LISTA ODZNACZONYCH KRZYŻEM I MEDALEM NIEPODLEGŁOŚCI https://niezwyciezeni1918-2018.pl/nie/form/74,Lista-odznaczonych-Krzyzem-Niepodleglosci.html

Pan Sławomir Rutkowski udostępnił kopię artykułu, w którym zamieszczone jest zdjęcia z pobytu w 1929 r. w Sejnach mjr Adama Rudnickiego. Otaczają go Powstańcy Sejneńscy i żołnierze wojny polsko bolszewickiej w latach 1919 – 1920. Zdaniem Sejnian obok mjr Adama Rudnickiego po jego prawej stronie stoi Wincenty Gniazdowski, a po lewej Feliks Makowski:

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *