Wydra, Antoni i Piotr

Wydra, Antoni (1902 – ?)

Antoni Wydra urodził się 15 lutego 1902 r. we wsi Rudka, w gminie Wiejsieje (obecna Litwa), jako syn Władysława i Ewy Mikilanis. W POW działał pod pseudonimem „Jasion”. W latach międzywojennych mieszkał we wsi Nowosady, gmina Krasnowo (obecnie gmina Sejny).  Był rolnikiem. W 1937 r. (7 czerwca) jego wniosek o odznaczenie Medalem Niepodległości został odrzucony.

Opracowała Irena Kasperowicz-Ruka na podstawie podanych źródeł1 .

1 Centralne Archiwum Wojskowe: https://wbh.wp.mil.pl/pl/skanywyszukiwarka_kartoteka_personalno_odznaczeniowa/?strona=3&szufladka=KARA-KARN oraz LISTA ODZNACZONYCH KRZYŻEM I MEDALEM NIEPODLEGŁOŚCI https://niezwyciezeni1918-2018.pl/nie/form/74,Lista-odznaczonych-Krzyzem-Niepodleglosci.html

Wydra, Piotr (? – ?)

Piotr Wydra był rolnikiem, osadnikiem wojskowym (w randze szeregowego), który otrzymał nadanie ziemi w Pełelach, w gminie Krasnowo. Jakie miał zasługi wojenne, czy był spokrewniony z Piotrem Wydra, w jakim okresie żył, gdzie został pochowany – z tymi pytaniami zwracamy się do rodziny, krewnych i znajomych Piotra Wydry.

Opracowała Irena Kasperowicz-Ruka na podstawie podanych źródeł1 .

1Por. Osadnictwo wojskowe w dwudziestoleciu międzywojennym: https://kresy.genealodzy.pl/zbior/pdf/osadnicy_wojskowi.pdf, na tej liście Piotr Wydra wymieniony jest pod nr 10 097 [dostęp: 30.05.2021 r.].

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *