Kuźmicki, Wacław i Zygmunt

Kuźmicki, Wacław (1901 – ?)

Wacław  Kuźmicki urodził się w 1891 r. w Zelwie, w gminie Giby. Na  jego wniosku o odznaczenie Medalem Niepodległości widnieje pieczątka Komitetu Krzyża i Medalu Niepodległości oraz numer dokumentu: 38-11487.  Brak jest informacji o rozpatrzeniu wniosku. Na internetowej liście odznaczonych Krzyżem lub Medalem Niepodległości nie ma Wacława Kuźmickiego. Na obu cmentarzach w Sejnach brak jest jego grobu, być może pochowany jest na cmentarzu w Karolinie czy w Krasnopolu.

Kuźmicki, Zygmunt (? – ?)

Zygmunt  Kuźmicki mieszkał w Zelwie, w gminie Giby. Na  jego wniosku o odznaczenie Medalem Niepodległości widnieje pieczątka Komitetu Krzyża i Medalu Niepodległości oraz numer dokumentu: 38-11488.  Brak jest informacji o rozpatrzeniu wniosku. Na internetowej liście odznaczonych Krzyżem lub Medalem Niepodległości nie ma Zygmunta Kuźmickiego. Na obu cmentarzach w Sejnach brak jest jego grobu, być może pochowany jest na cmentarzu w Karolinie czy w Krasnopolu.

Opracowała Irena Kasperowicz-Ruka na podstawie podanych źródeł1.

1  Centralne Archiwum Wojskowe: https://wbh.wp.mil.pl/pl/skanywyszukiwarka_kartoteka_personalno_odznaczeniowa/?strona=3&szufladka=KARA-KARN oraz LISTA ODZNACZONYCH KRZYŻEM I MEDALEM NIEPODLEGŁOŚCI https://niezwyciezeni1918-2018.pl/nie/form/74,Lista-odznaczonych-Krzyzem-Niepodleglosci.html

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *