Mejsak, Józef (1895 – ?)

Józef Mejsak  urodził się 18 marca 1895 r. we wsi Wiżajny. W swoim Arkuszu Ewidencyjnym przebiegu służby w Polskiej Organizacji Wojskowej napisał, iż ukończył drugi oddział szkoły powszechnej. Pracował w rolnictwie. W maju 1916 r. został przez Niemców wywieziony do Wilna na przymusowe roboty, skąd uciekł w końcu tego roku i wrócił do pracy na roli do dnia 17 sierpnia 1919 r., kiedy to zgłosił się jako ochotnik do drugiej kompanii powstańczej, którą dowodził por. Ostrowski. W Powstaniu Sejneńskim walczył pod Sejnami. Został ranny w lewe udo. W szpitalu w Suwałkach leżał miesiąc. Został inwalidą wojennym i pobierał z tego tytułu zasiłek. Swój Arkusz Ewidencyjny Józef Mejsak podpisał 20 kwietnia 1929 r. Jako miejsce zamieszkania podał Wiżajny.

Prosimy o pomoc w sprawie ustalenia daty śmierci i miejsca wiecznego spoczynku Józefa Mejsaka, urodzonego w 1895 r. w Wiżajnach Na obu sejneńskich cmentarzach nie znaleziono nie tylko jego grobu, ale grobu kogokolwiek w nim pochowanego o tym samym nazwisku.

Opracowała Irena Kasperowicz-Ruka na podstawie informacji, zaczerpniętych z kopii Arkusza Ewidencyjnego, napisanego i podpisanego przez Józefa Mejsaka.

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *