Krzywicki, Wacław (1896 – ?)

Wacław Krzywicki urodził się 31 marca 1896 r. w Krasnopolu. W swoim Arkuszu Ewidencyjnym przebiegu służby w Polskiej Organizacji Wojskowej napisał, iż ukończył szkołę powszechną w Krasnopolu. Pracował w rolnictwie. W 1917 r, został internowany przez wojska niemieckie. W POW działał od stycznia 1918 r. do 1 września 1919 r. pod pseudonimem „Kozak”, w randze plutonowego. W Powstaniu Sejneńskim walczył w okolicach Maćkowej Rudy, Magdalenowa, Tartaku, Ryżówki, Krasnopola i Sejn. W Krasnopolu sam rozbroił placówkę litewską składającą się z 7 żołnierzy. Jego przełożonym był por. Ostrowski i por. Zawadzki. Swój Arkusz Ewidencyjny Wacław Krzywicki podpisał 14 kwietnia 1929 r. Jako miejsce zamieszkania wskazał Krasnopol.

Prosimy o pomoc w sprawie ustalenia daty śmierci i miejsca wiecznego spoczynku Wacława Krzywickiego. Prawdopodobnie jest pochowany na cmentarzu w Krasnopolu.

Opracowała Irena Kasperowicz-Ruka na podstawie informacji, zaczerpniętych z kopii Arkusza Ewidencyjnego, napisanego i  podpisanego przez Wacława Krzywickiego.

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *