Skubski (Skupski ?): Franciszek i Stanisław

Skubski (Skupski ?) Franciszek  (1901– ?)

Franciszek Skubski urodził się w 1901 r. w Berżnikach jako syn Antoniego. Działał w POW w stopniu szeregowego, brał udział w Powstaniu Sejneńskim 1919 r. , a od 1 października rozpoczął służbę w Wojsku Polskim. Zginął w 1920 r. w czasie wojny polsko-bolszewickiej.

Skubski (Skupski?) Stanisław (1901 – ?)

Stanisław Skubski urodził się około 1879 r. w Berżnikach jako syn Ignacego. Działał w POW od 1 lipca 1919 r. w stopniu szeregowego, brał udział w Powstaniu Sejneńskim 1919 r.

Na obu sejneńskich cmentarzach nie znajdujemy mogił, w których byłyby pochowane osoby o nazwisku Skubski. Są natomiast groby osób o nazwisku Skupski, nie znajdujemy jednak grobu ani Franciszka ani Stanisława. Prosimy rodzinę i krewnych o pomoc w ustaleniu prawidłowego zapisu nazwiska oraz daty śmierci Stanisława i miejsca jego pochówku.

Opracowała Irena Kasperowicz-Ruka na podstawie podanych źródeł1 oraz napisów na cmentarnych nagrobkach.

1Centralne Archiwum Wojskowe https://wbh.wp.mil.pl/pl/skanywyszukiwarka_kartoteka_personalno_odznaczeniowa/?strona=3&szufladka=KARA-KARN oraz LISTA ODZNACZONYCH KRZYŻEM I MEDALEM NIEPODLEGŁOŚCI https://niezwyciezeni1918-2018.pl/nie/form/74,Lista-odznaczonych-Krzyzem-Niepodleglosci.html, listy członków POW, sporządzone przez Dominika Miszkiela i Piotra Szyryńskiego.

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *