Łebkowski, Jan (1897 – 1970), zarejestrowany GRÓB WETERANA

Jan Łebkowski  pochodził z okolic Zambrowa. W 1920 r. walczył jako ochotnik w wojnie polsko-bolszewickiej, w stopniu szeregowego. Był osadnikiem wojskowym, otrzymał nadanie ziemi rolnej w Krasnowie. Został pochowany na Nowym Cmentarzu w Sejnach.

Opracowała Irena Kasperowicz-Ruka na podstawie relacji wnuka, Jana Łebkowskiego.

Por. Osadnictwo wojskowe w dwudziestoleciu międzywojennym: https://kresy.genealodzy.pl/zbior/pdf/osadnicy_wojskowi.pdf. Na tej liście Jan Łebkowski wymieniony jest pod nr 4951 [dostęp: 30.05.2021 r.].

Dodaj do zakładek Link.

Jedna odpowiedź na „Łebkowski, Jan (1897 – 1970), zarejestrowany GRÓB WETERANA

  1. MK komentarz:

    Na podstawie art.3 ust. 11 ustawy z dnia 22 listopada 2018 r. o grobach weteranów walk o wolność i niepodległość Polski (Dz. U. z 2018 r., poz. 2529) Prezes Instytutu Pamięci Narodowej poinformował, że mogiła Jana Łebkowskiego, pochowanego na Nowym Cmentarzu Parafialnym w Sejnach, została wpisana do centralnej ewidencji grobów weteranów walk o wolność i niepodległość Polski. Tabliczka z napisem GRÓB WETERANA WALK O WOLNOŚC I NIEPODLEGŁOŚĆ POLSKI została wręczona rodzinie przez prof. dr hab. Piotra Kardelę, Dyrektora oddziału IPN w Białymstoku oraz przez dr Jarosława Schabieńskiego, Naczelnika Oddziałowego Biura Upamiętniania Walk i Męczeństwa IPN dnia 23 sierpnia 2021 r., w trakcie uroczystości osłaniania w Sejnach tablicy poświęconej pamięci Tadeusza Katelbacha.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *