Józef Staśkiel urodził się w 1880 r. we wsi Bosse jako syn Marcina i Katarzyny. Najprawdopodobniej był Powstańcem Sejneńskim lub wspierał Powstanie, gdyż w pierwszych w Sejnach II Rzeczypospolitej wolnych wyborach został wybrany radnym i od 30 września 1923 r. wszedł w skład Rady Miejskiej w Sejnach. Zmarł 29 stycznia 1945 r. we wsi Grudziewszczyzna. Został pochowany na Starym Cmentarzu w Sejnach.
Opracowała Irena Kasperowicz-Ruka na podstawie na podstawie podanych źródeł1 oraz na podstawie napisu na cmentarnym nagrobku.
1 Stanisław Buchowski, Rada Miejska w Sejnach w okresie międzywojennym, http://www.astn.pl/r2003/rada.htm [dostęp: 25.05.2021 r.] oraz Irena Staniewicz, Administracja Sejn w okresie międzywojennym, Almanach Sejneński nr 3, Ośrodek ,,Pogranicze – sztuk, kultur, narodów ” w Sejnach, Sejny 2004, s. 141- 167: https://www.pogranicze.sejny.pl/artykuly/irena-staniewicz-administracja-sejn-w-okresie-miedzywojennym/ oraz https://pl.wikipedia.org/wiki/Grudziewszczyzna: W początkowym okresie Grudziewszczyzna nazywana była Grodzieńszczyzną. Można być pewnym, że nazwa ta bierze swój rodowód od nazwiska założyciela wsi Jerzego Grodzieńskiego. Nazwa ta jednak zbyt wyraźnie kojarzyła się z Grodzieńszczyzną, jako rejonem geograficznym wokół miasta Grodna. Z czasem więc zaczęto określać folwark i wieś mianem Grudziewszczyzny i tak pozostało po dzień dzisiejszy.