Stankiewicz, Antoni (1900 – ?)

Antoni Stankiewicz urodził się 26 marca 1900 r. we wsi Krzywólka (obecnie część Suwałk). Był synem Andrzeja i Antoniny, z domu Szulc. W swoim Arkuszu Ewidencyjnym przebiegu służby w Polskiej Organizacji Wojskowej napisał, iż nie ukończył żadnej szkoły. Pracował w rolnictwie. Od 1917 r.  działał w POW pod pseudonimem „Wróbel”. W Powstaniu Sejneńskim walczył pod Sejnami. Wśród  przełożonych wymienia poruczników Rudnickiego, Ostrowskiego i Zawadzkiego. Arkusz Ewidencyjny Antoni Stankiewicz podpisał 19 kwietnia 1929 r. Wymienił tam Krzywólkę jako miejsce swojego zamieszkania.

Antoni Stankiewicz został  w 1932 r. odznaczony Medalem Niepodległości. („Monitor Polski” nr 167/1932, Dział C, pozycja 1449).

W Sejnach na Starym Cmentarzu jest mogiła, w których pochowany jest jego imiennik, Antoni Stankiewicz, który żył 78 lat i zmarł w 1981 r. Prosimy o pomoc w sprawie ustalenia daty śmierci i miejsca wiecznego spoczynku Antoniego Stankiewicza, urodzonego w 1900 r. we wsi Krzywólka.

Opracowała Irena Kasperowicz-Ruka na podstawie informacji, zaczerpniętych z kopii własnoręcznie napisanego i podpisanego przez Antoniego Stankiewicza Arkusza Ewidencyjnego.

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *