Grzędziński, Józef (1891 – 1980) ,,Nowy” Cmentarz

Józef Grzędziński urodził się 3 stycznia 1891 r. we wsi Pawłówka, w gminie Krasnopol. W 1933 r.  został odznaczony Medalem Niepodległości („Monitor Polski” nr 131/1933, Dział C. poz. 226). Odznaczenie Medalem Niepodległości potwierdza, że musiał być Powstańcem Sejneńskim i/lub uczestnikiem wojny polsko bolszewickiej 1920 r.  

Prosimy o pomoc w sprawie ustalenia daty śmierci i miejsca wiecznego spoczynku Józefa Grzędzińskiego. W Sejnach nie możemy znaleźć jego mogiły. Możemy tylko przypuszczać, iż został pochowany na cmentarzu w Krasnopolu.

Opracowała Irena Kasperowicz-Ruka na podstawie internetowych zasobów CAW1.

1 Centralne Archiwum Wojskowe: https://wbh.wp.mil.pl/pl/skanywyszukiwarka_kartoteka_personalno_odznaczeniowa/?strona=3&szufladka=KARA-KARN oraz LISTA ODZNACZONYCH KRZYŻEM I MEDALEM NIEPODLEGŁOŚCI https://niezwyciezeni1918-2018.pl/nie/form/74,Lista-odznaczonych-Krzyzem-Niepodleglosci.html

Dodaj do zakładek Link.

2 odpowiedzi na „Grzędziński, Józef (1891 – 1980) ,,Nowy” Cmentarz

  1. Justyna Stolarska komentarz:

    W Krasnopolu na Cmentarzu Nowym oznaczonym A-XVIII-9 jest grób Józefa Grzędzińskiego, który przeżył 89 lat (1891-1980). Przy akcie zgonu są informacje: że urodził się 14.01.1891 w Pawłówce, Syn Stanisława i Kazimiery z Motuków, rolnik z Pawłówki, wdowiec (żoną była Bronisława)

    • Irena Kasperowicz-Ruka komentarz:

      Dzięki swojej wiedzy i wysokim umiejętnościom Pani Justyna Stolarska ustaliła datę śmierci oraz miejsce pochówku Józefa Grzędzińskiego, co pozwala na przeniesienie wspomnienia z zakładki ,,pochowani poza Sejnami w nieznanym miejscu” do ,,pochowani poza Sejnami w Krasnopolu”. Bardzo dziękujemy za tę życzliwą pomoc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *