Jurkiewicz, Andrzej (1895 – ?)

Andrzej Jurkiewicz urodził się 25 lutego 1895 r. we wsi Dubowo, w gminie Sejny. W Arkuszu Ewidencyjnym przebiegu służby w Polskiej Organizacji Wojskowej napisano, iż   nie ukończył szkoły powszechnej. Pracował w rolnictwie. Od 15 maja do września 1919 r.  działał w POW jako szeregowy. W Powstaniu Sejneńskim walczył pod Gibami, Berżnikami i Sejnami. Był przez Litwinów więziony przez 9 dni. Arkusz Ewidencyjny Andrzej Jurkiewicz podpisał 11 kwietnia 1929 r. trzema krzyżykami. Dubowo w gminie Berżniki zostało w Arkuszu wymienione jako miejsce jego zamieszkania.

Andrzej Jurkiewicz w 1932 r. został odznaczony Medalem Niepodległości. („Monitor Polski” nr 167/1932, Dział C, pozycja 534).

Prosimy o pomoc w sprawie ustalenia daty śmierci i miejsca wiecznego spoczynku Andrzeja Jurkiewicza, urodzonego w 1895 r. we wsi Dubowo, który mógł być starszym bratem Antoniego Jurkiewicza, urodzonego w 1898 r. także we wsi Dubowo.

Opracowała Irena Kasperowicz-Ruka na podstawie informacji, zaczerpniętych z kopii Arkusza Ewidencyjnego Andrzeja Jurkiewicza.

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *