Trojanowski, Józef i Wincenty

Trojanowski Józef (1901 – ?)J

Józef Trojanowski urodził się 13 stycznia 1901 r. (w innym dokumencie 13 stycznia 1891 r.) we wsi Dubowo, w gminie Berżniki jako syn Stanisława. Był rolnikiem. W POW działał od grudnia 1918 r. w stopniu szeregowego. Po Powstaniu Sejneńskim służył przez rok w Wojsku Polskim. W 1932 r. został odznaczony Medalem Niepodległości („Monitor Polski” nr 167/1932, Dział C. poz. 1582). Odznaczenie i dyplom nie zostały wysłane.

Trojanowski Wincenty (1900 – ?)

Wincenty Trojanowski urodził się około 1900 r. we wsi Bierżałowce jako syn Dominika. Był rolnikiem. W POW działał w stopniu szeregowego.

Niestety w Sejnach nie możemy odnaleźć grobów Józefa i Wincentego. Na sejneńskich cmentarzach  nie ma ani jednej mogiły, w której pochowane są osoby o nazwisku Trojanowski. Być może Józef Trojanowski i Wincenty Trojanowski są pochowani w Berżnikach.

Opracowała Irena Kasperowicz-Ruka na podstawie podanych źródeł1.

1  Centralne Archiwum Wojskowe: https://wbh.wp.mil.pl/pl/skanywyszukiwarka_kartoteka_personalno_odznaczeniowa/?strona=3&szufladka=KARA-KARN oraz LISTA ODZNACZONYCH KRZYŻEM I MEDALEM NIEPODLEGŁOŚCI https://niezwyciezeni1918-2018.pl/nie/form/74,Lista-odznaczonych-Krzyzem-Niepodleglosci.html, Listy członków POW z lat 1918 – 1919, sporządzone przez Dominika Miszkiela i Piotra Szyryńskiego.

Dodaj do zakładek Link.

2 odpowiedzi na „Trojanowski, Józef i Wincenty

  1. Dorota Klimko komentarz:

    Józef i Wincenty mogą występować pod nazwiskiem Trejnowski

    • Irena Kasperowicz-Ruka komentarz:

      Na obu sejneńskich cmentarzach parafialnych nie możemy znaleźć mogił ani Józefa i Wincentego Trojanowskich ani Józefa i Wincentego Trejnowskich. Być może mogiły osób o tych nazwiskach oraz imionach znajdują się w Berżnikach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *