Myszczyński, Aleksander i Józef

Myszczyński, Aleksander (1891 – ?)

Aleksander Myszczyński urodził się w 1891 r. we wsi Orzechowo, gmina Giby. W 1932 r. został odznaczony Medalem Niepodległości („Monitor Polski” nr 167/1932, Dział C.). Na obu cmentarzach w Sejnach brak jest jego grobu.

Myszczyński, Józef (1854 – ?)

Józef Myszczyński urodził się w 1854 r. we wsi Orzechowo, gmina Giby. Jego wniosek o odznaczenie Medalem Niepodległości został odrzucony 22 lutego 1937 r. Był jednak do odznaczenia nominowany, a to wskazuję na jego udział w Powstaniu Sejneńskim i/albo w wojnie polsko-bolszewickiej 1920 r. Na obu cmentarzach w Sejnach nie możemy niestety odszukać jego grobu.

Pytanie: czy Józef i Aleksander Myszczyńscy, obaj urodzeni we wsi Orzechowo, to syn i ojciec? Czy może byli spokrewnieni w jakikolwiek inny sposób? Prosimy rodzinę i krewnych o pomoc w znalezieniu odpowiedzi na powyższe pytanie.

Opracowała Irena Kasperowicz-Ruka na podstawie podanych źródeł1.1  Centralne Archiwum Wojskowe: https://wbh.wp.mil.pl/pl/skanywyszukiwarka_kartoteka_personalno_odznaczeniowa/?strona=3&szufladka=KARA-KARN oraz LISTA ODZNACZONYCH KRZYŻEM I MEDALEM NIEPODLEGŁOŚCI https://niezwyciezeni1918-2018.pl/nie/form/74,Lista-odznaczonych-Krzyzem-Niepodleglosci.html

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *