Milewski, Tomasz (1902 – 1972)

Milewski Tomasz, ur. 9 III 1902 roku w Kodziach w gminie Giby, syn Stanisława i Rozalii Pileckiej (?). Rolnik w 1933 roku zamieszkały w Bohaterach Leśnych, w gminie Kurianka. W 1933 roku został odznaczony Medalem Niepodległości.

Opracował Krzysztof Skłodowski1.

1 https://www.facebook.com/people/Giby-Nasza-Historia/100064055194808/

Irena Kasperowicz-Ruka dodaje, że na Nowym i Starym Cmentarzu w Sejnach nie możemy odszukać mogiły Tomasza Milewskiego, urodzonego 9 marca 1902 r. w Kodziach. Rodzinę, krewnych i znajomych prosimy o pomoc w odpowiedzi na następujące pytanie: czy Jan i Tomasz Milewscy, obaj urodzeni w Kodziach, w gminie Giby, byli spokrewnieni?  Być może byli braćmi.

Dodaj do zakładek Link.

4 odpowiedzi na „Milewski, Tomasz (1902 – 1972)

 1. Stanisław i Danuta komentarz:

  Tomasz Milewski spoczywa na cmentarzu komunalnym w Gołdapi, zmarł 28 XII 1970 roku, żył 72 lata, był drugim mężem mojej babci Romualdy, która spoczywa obok niego. Został odznaczony krzyżem niepodległości przez Józefa Piłsudskiego.

 2. Stanisław i Danuta komentarz:

  Przepraszam wkradł się błąd, rok w którym zmarł Tomasz Milewski to 1972 roku , żył 70 lat

  • Irena Kasperowicz-Ruka komentarz:

   Bardzo dziękuję za ważne informacje, na ich podstawie wspomnienie o Tomaszu Milewskim z zakładki: Pochowani poza Sejnami w nieznanym miejscu, zostanie przeniesione do zakładki: Pochowani poza Sejnami w Gołdapi.

   • Irena Kasperowicz-Ruka komentarz:

    Szanowni Państwo, dla uszanowania prawdy historycznej zamieszczam następującą informację: w 1933 r. Tomasz Milewski został odznaczony Medalem Niepodległości, nie Krzyżem Niepodległości. Jest to zapisane w ,,Monitorze Polskim” nr 131/1933, w Dziale C. Medal Niepodległości, pozycja 512) Milewski Tomasz. Najczęściej Krzyżem Niepodległości byli odznaczani pośmiertnie polegli w walkach o niepodległość Polski lub zmarli przedwcześnie na skutek chorób lub ran odniesionych w tej walce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *