Powstańcy sejneńscy
Wspomnienia o poległych i weteranach walk o wolność Ziemi Augustowsko-Sejneńsko-Suwalskiej do 1921:
Menu
Przejdź do treści
pochowani w Sejnach
na Starym Cmentarzu
Albowicz, Bolesław (1888 – 1977), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Andruczyk, Stanisław (1902 – 1973)
Bartnik, Józef (1901 – 1993)
Brzozowski, Jan (1888 – 1942), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Bućkun, Wincenty (1894 – 1941), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Bulwin, Stanisław (1888 – 1932), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Bykas, Wacław (1898 – 1983), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Chatkowski, Antoni (1888 – 1952) Radny, w II Rzeczypospolitej wybrany w wolnych wyborach do Rady Miejskiej Sejn w latach 1927-1939.
Chmielewski, Florian (1900 – 1978)
Chrulski, Stanisław (1899 – 1973), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Domosławski, Wincenty (1861 – 1919), poległy, spoczywający w grobie rodzinnym, zarejestrowany GRÓB WETERANA
Dziemida, Antoni (1898 – 1978), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Dziemido, Antoni (1893 – 1981) Radny, wybrany w II Rzeczypospolitej w wolnych wyborach do Rady Miejskiej Sejn w latach 1927-1939.
Falkowski, Ludwik (1897 – 1989), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Fiedorowicz, Antoni (1896 – 1954), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Gerwel, Szczepan (1885 – 1965), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Gniazdowski, Wincenty (1896 – 1979), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Grodzicka, Anna (1891 – 1979), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Gruguć, Franciszek (1899 – 1978), zarejestrowany GROB WETERANA
Gryguć, Franciszek (1885–1963), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Gryszkiewicz, Zygmunt (1898 ? – 1966)
Hellmann, Witold (1839 – 1910), Powstaniec Styczniowy 1863, zarejestrowany GRÓB WETERANA
Heybowicz, Adam (1902 – 1984) i rodzina, zarejestrowany GRÓB WETERANA
Heybowicz, Maria (1876 – 1951), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Hołdyński, Ignacy (Hołodyński, Horodyński) (1899 – 1919), GRÓB WOJENNY
Hołub, Wawrzyniec (1870 – 1947)
Hołubowicz, Wacław (1896 – 1987), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Jachimowicz, Jan (1870 – 1942)
Jodango, Michał (1879 – 1976), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Jurkiewicz, Wincenty (1898 – 1970)
Juszkiewicz, Stanisław (1900 – 1990), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Kalwejt, Feliks (1895 – 1946), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Kałwajć, Leon (1847 – 1930) Wyznaczony 9.IX.1919 r. przez Rządowego Komisarza B. S. Herbaczewskiego na przewodniczącego pierwszej w II Rzeczypospolitej Rady Miejskiej Sejn.
Kapp, Franciszek (1885 – 1939) Radny, wybrany w II Rzeczypospolitej w wolnych wyborach do Rady Miejskiej Sejn w latach 1927-1939.
Karpowicz, Antoni (1876 – 1949)
Kasperowicz, Janina (1895 – 1979), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Kasperowicz, Leon (1871 – 1926)
Kaufman, Antoni (1881 – 1956), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Korzeniecki, Franciszek (1899 – 1971)
Korzeniecki, Stanisław (1897 – 1966)
Kramnicz, Józef (1898 – 1990)
Krejczman, Józef (1899 – 1978), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Krejczman, Stanisław (1901 – 1967)
Kruszyłowicz, Jan (1889 – 1980) (vel Kryszyłowicz), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Kuczyński, Jan (1885 – 1945) Radny, wybrany w pierwszych wolnych wyborach w II Rzeczypospolitej 30.IX.1923 r. do Rady Miejskiej Sejn
Kuczyński, Józef (1889 – 1968), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Kupstas, Michał (1897 – 1966)
Kwaterski, Wacław (1901 – 1986), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Luto, Stanisław (1889 – 1967)
Majewski, Cyprian (1881 – 1944) Radny, wybrany w pierwszych wolnych wyborach w II Rzeczypospolitej 30.IX.1923 r. do Rady Miejskiej Sejn
Makowski, Feliks (1873 – 1948)
Małkiński, Stanisław (1893 – 1945), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Marcinkiewicz, Antoni (1901 – 1992), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Margiewicz, Stanisław (1902 – 1985)
Michnowski, Bolesław (1888 – 1941), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Michnowski, Julian (1900 – 1987), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Milewski, Józef (1898 – 1982), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Milewski, Wincenty (1901 – 1944), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Misiukanis, Konstanty (1881 – 1958), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Miszkiel, Dominik (1882 – 1952), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Miszkiel, Józef (1886 – 1947), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Miszkiel, Michał (1884 – 1958), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Miszkiel, Stanisław (1896 – 1919), GRÓB WOJENNY
Moroz, Julian (1900 – 1976), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Moroz, Zygmunt (1898 – 1986), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Myszczyńska, Dominika (1885-1973), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Namiotko, Bolesław (1902 – 1980), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Nazarek, Stanisław (1897 – 1982), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Niemkiewicz, Nikodem (1881 – 1947), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Nowalski, Władysław (N – 1919), GRÓB WOJENNY
Ogórkis, Ignacy (1897 – 1973), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Palewicz, Stanisław (1900 – 1987), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Pawłowicz, Andrzej (1901 – 1919), GRÓB WOJENNY
Pielecki vel Pilecki, Józef (1898 – 1949), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Plesiewicz, Konstanty (1873 – 1945) Radny, wybrany w pierwszych wolnych wyborach w II Rzeczypospolitej 30.IX.1923 r. do Rady Miejskiej Sejn
Połuboczek, Ludwik (1898 – 1975), zarejestrowany GRÓB WEPERANA
Ponganis, Julian (1872 – 1954) Radny, wybrany w pierwszych wolnych wyborach w II Rzeczypospolitej 30.IX.1923 r. do Rady Miejskiej Sejn
Przezwicki, Franciszek (1862 – 1931), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Przezwicki, Franciszek (1862 – 1931), nagrobek
Puczyłowski, Franciszek (1899 – 1971), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Radzewicz, Bronisław (1896 – 1959), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Raułuszkiewicz, Stanisław (1895 – 1968), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Raułuszkiewicz, Witold (1901 – 1932), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Rekuć, Izydor (1885 – 1954)
Romanowski, Stanisław (1896 – 1974)
Romański, Józef (1887 – 1945)
Ropel, Zygmunt (1900 – 1980), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Rugienis, Kazimierz (1891 – 1959), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Rydzewska, Henryka Aleksandra (1900 – ok. 1976)
Selwent, Antoni (1895 – 1978)
Sertel, Antoni (1891 – 1940), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Sidor, Wacław (1895 – 1919), GRÓB WOJENNY
Słonczewski, Tomasz (1884 – 1969), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Słowikowski, Julian (1901 – 1980), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Staniewicz, Leon (1890 – 1971), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Staniewicz, Zofia (1894 – 1969)
Staśkiel, Józef (1880 – 1945) Radny, wybrany w pierwszych wolnych wyborach w II Rzeczypospolitej 30.IX.1923 r. do Rady Miejskiej Sejn
Suchocka, Anna (1896 – 1979), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Szarejko, Bronisław (1900 – 1969)
Szarejko, Jan (1897 – 1919), GRÓB WOJENNY
Szarejko, Stanisław (1896 – 1987), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Szczuka, Bolesław (1898 – 1984)
Szmigielski, Józef (1897 – 1969)
Szumski, Stanisław (1896 – 1984), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Szyłejko, Julian (1886 – 1974), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Tabor, Edward (1899 – 1981), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Totczyk, Paweł (1900 – 1954), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Tujakowski, Franciszek (1901–1999), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Waluś, Bolesław (1887–1967), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Wąsewicz, Andrzej Marcin (1897 – 1961)
Wichert: Władysław, Zygmunt i Michał, zarejestrowany GRÓB WETERANA
Wołukanis, Bolesław (1899 – 1988)
Wydra vel Wydro, Antoni (1902 – 1983), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Zakrzewski, Stanisław (1897 – 1943), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Zaremba vel Zaręba, Aleksander (1879 – 1926) Radny, wybrany w pierwszych wolnych wyborach w II Rzeczypospolitej 30.IX.1923 r. do Rady Miejskiej Sejn
Zarzecki, Zygmunt (1863 – 1945) Radny, wybrany w pierwszych wolnych wyborach w II Rzeczypospolitej 30.IX.1923 r. do Rady Miejskiej Sejn
Zdancewicz, Antoni (1898 – 1976 ?)
Zimny (z pierwszego małżeństwa Bartnik), Bronisława (1889-1975)
Zimny, Andrzej (1892 – 1957), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Ziniewicz, Józef (1859 – 1945), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Ziniewicz, Józef (1859 – 1945), nagrobek
Zubowicz, Franciszek (1896 – 1945), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Zygadło, Józef (1900 – 1932), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Żegarski (vel Zegarski), Wincenty (1899 – 1976), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Żytkowski, Józef (1894 – 1940), zarejestrowany GRÓB WETERANA
na Nowym Cmentarzu
Albowicz, Teofil (1890 – 1973), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Andrejczyk, Wincenty (1893 – 1923), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Andruczyk, Kazimierz (1894 – 1964), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Andruczyk, Wacław ( 1894 – 1988), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Bednarski, Wiktor (1899 – 1982)
Chalecki, Julian (1894 – 1920), GRÓB WOJENNY
Dobek, Antoni (1902 – 1979), brak widocznej mogiły
Dzienisiewicz, Leonard (1884 – 1968), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Gasperowicz, Agata (1859 –1919), GRÓB WOJENNY
Jasiński, Jan (1898 – 1973)
Juszkiewicz, Stanisław (1898 – 1981), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Karawiecki, Wincenty (1900 – 1980), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Korsakowski, Franciszek (1842 – 1928), Powstaniec Styczniowy 1863, zarejestrowany GRÓB WETERANA
Kozakiewicz, Stanisław: ojciec (1868 – 1942), zarejestrowany GRÓB WETERANA, syn (1896 – 1920), GRÓB WOJENNY
Kucharski, Józef (1899 – 1985), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Kułakowski, Stanisław (1901–1961), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Łebkowski, Jan (1897 – 1970), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Miszkiel, Franciszek (1900 – 1970), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Moroz, Bronisław (1887 – 1928), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Moroz, Franciszek (1896 – 1963), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Nieznany Powstaniec (N – 1919), grób wojenny
Okulanis, Franciszek (1900 – 1977), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Pachutko, Władysław (1889 – 1965), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Palanis, Józef (1900 – 1980)
Pietuszko, Bolesław (1894 – 1965), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Płonecki, Adolf (1894 – 1920), GRÓB WOJENNY
Rapczyński, Cyprian (ok. 1893 – 1976)
Rekuć, Kazimierz (1895 – 1970), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Romatowski, Witold (1884 – 1963), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Rutowicz, Feliks (1896 – 1950)
Sitko, Józef (1887 – 1942) Radny, w II Rzeczypospolitej w wolnych wyborach wybrany w latach 1927-1939 do Rady Miejskiej Sejn.
Stankiewicz, Aleksander (1891 – 1957)
Szarejko, Wacław (1896 – 1955)
Teodorowski, Józef (1899 – 1971)
Wąsewicz, Bronisław (1879 – 1919), GRÓB WOJENNY
Wojtyra, Roman (1898 – 1971), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Wołągiewicz, Antoni (1888 – 1919), GRÓB WOJENNY
Wołukanis, Franciszek (1901 – 1989)
Wołukanis, Jan (1899 – 1982), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Zimny, Stanisław (1887 – 1933), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Ziniewicz, Dominik (1863 – 1925) Radny, wyznaczony 9.IX.1919 r. przez Rządowego Komisarza B. S. Herbaczewskiego do pierwszej w II Rzeczypospolitej Rady Miejskiej Sejn.
Ziniewicz, Józef (1895 – 1985), zarejestrowany GRÓB WETERANA
byli, ale mogił już nie ma
Dziemian, Wiktor (1899 – 1955), brak widocznej mogiły, miejsce nieznane
Jaskółd, Eugeniusz (1845-1923), Powstaniec Styczniowy 1863, brak widocznej mogiły, miejsce nieznane
Karawiecki, Antoni (1896 – 1936), brak widocznej mogiły, miejsce nieznane
Kuczyński, Konstanty (1883 – 1936), brak widocznej mogiły, miejsce nieznane
Kuczyński, Michał (1891 – 1967), brak widocznej mogiły, miejsce znane
Malinowski, Ludwik (1869 – 1925), brak widocznej mogiły, miejsce znane
Moroz, Antoni (1899 – 1927), brak widocznej mogiły, miejsce nieznane
Olsztyn, Wincenty (1874 – 1940), brak widocznej mogiły, miejsce znane
Pietuszko, Stanisław (1901-1920), brak widocznej mogiły, miejsce nieznane
Pogorzelski, Bolesław (1891 – ?), brak widocznej mogiły, miejsce znane
byliby, gdyby nie zostali zgładzeni przez okupantów
Adamowicz, Michał (1900 – 1941), KL-niemiecki obóz koncentracyjny Gusen
Bohdanowicz, Stanisław (1892 – 1940), Miednoje
Bućkun, Franciszek (1879 – 1944), rozstrzelany przez Niemców
Dąbrowski, Piotr (1895 – 1941), rozstrzelany przez Rosjan
Fimowicz, Wacław (1898 – 1945), Obława Augustowska
Klimko, Józef (1886 – 1941), KL- niemiecki obóz koncentracyjny Gusen
Łejmel, Jan (1895 – 1944), KL- niemiecki obóz koncentracyjny Stutthof
Melon, Józef (1905 – 1940), KL- niemiecki obóz koncentracyjny Dachau
Mickaniewski, Stanisław (1895 – 1939), obóz internowanych żołnierzy na Litwie
Miszkiel Kazimierz (1895–1940), KL- niemiecki obóz koncentracyjny
Moroz, Józef (1899 – 1945), Obława Augustowska
Myszczyński, Franciszek Józef (1887–1940), KL Oranienburg–Sachsenhausen
Pawłowski, Jerzy Adolf Andrzej (1890 – 1942), KL Mauthausen-Gusen
Pieńczykowski, Robert (1886 – 1941), KL Mauthausen-Gusen
Piotrowski, Gustaw (1897 – 1941), KL-niemiecki obóz koncentracyjny Dachau
Rapczyński, Stanisław (1897 – 1945), Obława Augustowska
Rogalewski, Bolesław (1894 – 1945), KL Mauthausen-Gusen
Schweitzer, Henryk (1897 – 1940), KL-niemiecki obóz koncentracyjny Mauthausen
Szawelski, Maciej (1902–1943), okopy niemieckie pod Królewcem
Szymaszek, Leon (1902 – 1940), KL-niemiecki obóz koncentracyjny Gusen
Tomkiel, Józef (1893 – 1941), KL Mauthausen-Gusen
Waszkiewicz, Jan (1900 – 1942), KL-niemiecki obóz koncentracyjny
Wichert, Zygmunt (1899 – 1920), poległ pod Beresteczkiem
Wołkowycki (vel Wołkowicki), Andrzej (1875 – 1940), KL Dachau
Wowak, Antoni (1899 – 1944), zamordowany przez Niemców
Ziółek, Jan (1898 – 1940), KL- niemiecki obóz koncentracyjny Gusen
Żukowski, Bolesław (1892 – 1944), zamordowany przez Niemców
pochowani poza Sejnami
w nieznanym miejscu
Andruczyk, Jerzy (1898 – ?)
Andrulewicz, Józef (1902 – ?)
Andruszkiewicz, Stanisław i Stanisław
Andrzejewski, Józef (1894 – ?)
Azarewicz, Józef (1900 – ?)
Bizio, Franciszek (1894 – 1920)
Bizio, Józef (1896 – ?)
Chmielewski: Dominik i Piotr
Fadzowski vel Fadrowski vel Fabrowski, Władysław (1884 – ?)
Fiedorowicz, Franciszek, Józef, Józef, Stanisław i Władysław
Fiodorowicz, Jerzy (1875 – ?)
Gober (vel Gobeer), Stanisław (1899 – ?)
Jabłoński, Józef (1889 – ?)
Jachimowicz, Wacław (1893 – ?)
Jadeszko, Józef, Stanisław i Wincenty
Jakubowski, Bronisław (1893 – ?)
Janczulewicz, Bolesław, Jan, Józef i Michał
Janowicz, Bronisław (1895 – ?)
Jurgielanis, Aleksander, Franciszek i Michał
Jurkiewicz, Andrzej (1895 – ?)
Jurkiewicz, Antoni (1898 – ?)
Kiedyk, Józef (1893 – ?)
Kiewlak, Petronela (1876 – ?)
Klejs, Józef (1892 – ?)
Klucznik, Michał (1879 – ?)
Kojak, Piotr (1901 – ?)
Koronkiewicz, Aleksander (1899 – ?)
Krupiński, Piotr (1900 – ?)
Książko, Józef i Józef
Kuczyński, Czesław i Ksawery
Kuklewicz, Józef (1882 – ?)
Kuźmicki, Wacław i Zygmunt
Lewkiewicz, Józef (1898 – 1920)
Lipski, Antoni (1895 – po 1935)
Luto, Bolesław, Ludwik i Piotr
Łabacz, Antoni (1898 – ?)
Łazarewicz, Jan (1900 – 1981)
Łejmel, Antoni i Michał
Łejmel, Franciszek i Wacław
Łozowski, Antoni (1899 – ?)
Maciukiewicz, Walerian (? – ?)
Mackiewicz, Franciszek (1901 – ?)
Malinowski, Piotr (1887 – ?)
Marcinkiewicz, Jerzy (1894 – 1926)
Marcinkiewicz, Władysław (? – ?)
Michałowski, Józef (1896 – ?)
Mikołanis, Wincenty (1897 – ?)
Milewski, Jan (1899 – ?)
Misiewicz, Jerzy (1895 – ?)
Misiewicz, Narcyz Józef (1895 – ?)
Misiun, Franciszek (1874 – ?)
Miszkiel, Jakub i Piotr
Modzelewska, Pelagia (1902 – przed 1929)
Moroz, Andrzej i Antoni
Myszczyński, Aleksander (1891 – ?)
Namiotkiewicz: Antoni, Bolesław, Józef i Władysław
Namiotko: Adolf i Józef
Niewulis, Józef (1893 albo 1898 – ?)
Obuchowski, Konstanty (1895 – ?)
Ogórkis Ignacy (1893 – ?)
Pachutko, Wincenty (1891 – ?)
Palewicz: Antoni, Stanisław, Wacław, Wincenty i Zygmunt
Podhajski, Leon (1893 – ?)
Pomian, Bronisław (? – ?)
Radzewicz (vel Radziewicz), Wincenty oraz jego synowie, Antoni i Władysław
Rydzewski, Józef (1902 – ?)
Sapieha: Piotr i Stanisław
Sarnecki, Piotr i Stanisław
Sejnianie, pośmiertnie odznaczeni
Sejnianie z POW, o których zbyt mało wiemy
Sidorowicz, Ignacy (1895 – ?)
Sieczkowski, Kazimierz (1897 – ?)
Sitko, Edward (1894 – ?)
Sitko, Jan (1897– 1920?)
Skubski (Skupski ?): Franciszek i Stanisław
Soroko vel Soroka, Antoni (1901 – ?)
Stachurski, Franciszek (1900 – ?)
Stankiewicz, Antoni (1900 – ?)
Sulżyński, Stanisław (1901 – ?)
Szczudło, Jan (1899 – ?)
Szczuko: Andrzej (1895 -?) i Michał (1897 -1944)
Trojanowski, Józef i Wincenty
Warakomski, Piotr (1898 – ?)
Węgrzynowicz, Marian (1898 – ?)
Wojciechowicz, Paweł (? – ?)
Wojciechowski, Witold (1896 – ?)
Wowak, Piotr (1895 – ?)
Wydra, Antoni, Józef i Piotr
Wyrzykowski, Walerian (? – ?)
Wysiekierski, Bronisław (? – ?)
Wysocki, Józef (1895 – ?)
Zaręba, Zygmunt (1891 – ?)
Zawadzki, Stanisław (1864 – ?)
Zdancewicz, Jan (1895 – ?)
Zdancewicz, Józef (1902 – ?)
Ziniewicz, Stanisław (1900 – ?)
Zubowicz, Józef (1897 – ?)
Żegarski: Józef, Konstanty i Wincenty
Żynda (vel Zynda), Paweł oraz jego synowie: Franciszek i Józef
Żynda, Piotr (1901 – ?)
w Augustowie
Pożarowski, Antoni (1902 – 1997)
w Austrii
Rudnicki, Adam (1897 – 1964)
w Bakałarzewie
Karpowicz, Antoni (1895 – 1980 ?)
w Berżnikach
Budowicz, Wiktor (1899 – 1992)
Cieślukowski, Antoni (1901 – 1944) zamordowany przez Niemców, grób wojenny
Durtan, Bronisław (1901 – 1944) oraz inni zamordowani przez Niemców, grób wojenny
Jakubowski, Bronisław (1895 – 1932)
Karłowicz, Stanisław (1902 – 1963)
Kiewlak, Piotr (1890 – 1970), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Majewski, Jan (1894 – 1944) zamordowany przez Niemców, grób wojenny
Malinowski, Stanisław (1898 – 1969), zarejestrowany GRÓB WEPERANA
Misiewicz, Dominik (1897 – 1919), grób wojenny
Miszkiel, Wacław (1892 – 1987)
Szyryński, Piotr (1890 – 1944) zamordowany przez Niemców, grób wojenny
Tujakowski, Franciszek (1859 – 1935), zarejestrowany GRÓB WETERANA
w Białymstoku
Zajko, Franciszek (1899 – 1946)
w Biskupcu
Czarniecki (vel Czarniewski), Antoni (1893 – 1977)
w Egipcie
Alexandrowicz Adam (1893 – 1943)
w Elblągu
Mittag, Jan Gustaw (1877 – 1949)
w Ełku
Łankiewicz, Piotr (1892 – 1966), zarejestrowany GRÓB WETERANA
w Firlejówce
w Gdańsku
Ostrowski, Janusz (1895 – 1982)
w Gibach
Marcinkiewicz, Józef (1898 – 1964)
w Gołdapi
Krejczman, Jan (1903 – 1981)
Milewski, Tomasz (1902 – 1972)
w Karolinie
Cieślukowski, Stanisław (1900 – 1977)
Sitko, Bolesław (1886 – 1962)
w Katyniu
Rylski, Henryk (1901 – 1940, Katyń)
w Końskich
Fajkoszowa z Purwinów, Helena (1899 – 1958)
w Kownie
Rejmontowicz, Franciszek (1898 – 1919)
w Krasnopolu
Grzędziński, Józef (1891 – 1980) ,,Nowy” Cmentarz
Jabłoński, Józef (1899 – 1936) ,,Nowy” Cmentarz
Jakubowski, Józef (1896 – 1969),,Nowy” Cmentarz
Jatkowski, Stanisław (1866 – 1940) ,,Stary” Cmentarz
Krzywicki, Konstanty (1901 – 1960) ,,Stary” Cmentarz
Krzywicki, Wacław (1896 – 1983) ,,Stary” Cmentarz
Makowski, Piotr (1884 – 1974) ,,Nowy” Cmentarz
Malinowski, Aleksander (1888 – 1969) ,,Nowy”Cmentarz
Malinowski, Stanisław (1896 – 1987) ,,Stary” Cmentarz
Myszczyński, Józef (1854 – 1941) ,,Nowy” Cmentarz
Nowalski, Franciszek (1901 – 1919), grób wojenny
Ostrowski, Stanisław (1895 – 1972), ,,Nowy” Cmentarz
Siergiej, Jan (1883 – 1957) ,,Nowy” Cmentarz
Siergiej, Stanisław (1893 – 1968) ,,Nowy” Cmentarz
Sitko, Antoni (1894 – 1970) ,,Stary” Cmentarz
Wojciechowski, Franciszek (1893 – 1970),,Stary” Cmentarz
Zianowicz (vel Zjanowicz), Józef (1900 – 1992) ,,Nowy” Cmentarz
Żynda, Witold (1896 – 1946) ,,Nowy” Cmentarz
w Londynie
Jarzębowicz, Aleksander (1898 – 1959), wspomnienie Syna
Jarzębowicz, Aleksander (1898 – 1959)
Piotrowicz, Konstanty (1892 – 1969), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Radziukiewicz, Antoni (1904 – 1968), zarejestrowany GRÓB WETERANA
w Niemczech
Żywek, Jan (1894 – 1945)
w Olecku
Alba, Aleksander (1893 – 1967)
Rekuć, Franciszek (1902 – 1987)
Rekuć, Teodor (1888 – 1975)
Rekuć, Izydor (1885 – 1954)
w Ostrołęce
Saniewski, Antoni (1895 – 1957)
w Puńsku
Draugialis (vel Dragialis), Stanisław (1901 – 1987)
Fejfer, Antoni (1890 – 1961)
Kiewlak, Marcin (1887 – 1973*)
Stawiecki, Bolesław i Józef
w Raczkach
Drażba, Feliks (1900 – 1992)
Drażba, Piotr (1898 – 1968)
Putra, Aleksander (1888 – 1962)
w Rynie
Zaremba, Anzelm (1889 – 1963), zarejestrowany GRÓB WETERANA
w Smolanach
Niewulis, Piotr (1899 – 1971)
Wojtulanis, Jan (1897 – 1919)
w Stamford
Łazarewicz, Piotr (1899 – 1951), zarejestrowany GRÓB WETERANA
w Stanach Zjednoczonych Ameryki
Nietubyć, Aleksander (1902 – 1975)
Szrejbert, Antoni (1900 – ok. 1939*)
w Suwałkach
Auron, Wincenty (1891 – 1957)
Chełmiński, Stefan (1900 – 1919), grób wojenny
Ciborowski, Franciszek (1893 – 1973)
Cieślukowski, Jan (1897 – ?)
Januszkiewicz (vel Januszewicz), Helena (1897 – 1984)
Jarzębowicz, Wacław (1900 – 1942)
Jungiewicz, Stanisław (1898 – 1919)
Lutostańska, Aleksandra (1894 – 1981)
Mittag, Rajmund Antoni (1901 – 1934)
Puciatycka, Aniela (1900 – 1979), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Zawadzki, Wacław (1897 – 1919), grób wojenny
w Szczecinie
Abramowski, Józef (1901 – 1955)
w Szczecinku
Kaczyński, Wacław Stanisław (1901 – 1960)
w Warszawie
Bydelski, Wiktor (1902 – 1984), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Hellmann, Kazimierz (1843 – 1920), Powstaniec Styczniowy 1863
Heybowicz, Kazimierz (1899 – 1973), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Kalwejt, Jan (1874 – 1923)
Katelbach, Tadeusz (1897 – 1977)
Landau, Maksymilian Norbert (1870 – 1927)
Łazarewicz, Jan (1900 – 1981)
Majewska, Stefania (1900 – 1983), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Roman, Walery (1877 – 1952)
Rosiński, Józef Ludwik (1894 – 1978), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Sienkiewicz, Bolesław (1890 – 1963), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Słowikowski, Mieczysław (1900 – 1973), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Szafirówna, Wanda (ok. 1900 – 1919), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Zan, Tomasz (1902 – 1989), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Zarzycki, Leonard (1893 – 1957)
w Wiżajnach
Liszewski, Franciszek (1892 – 1968), zarejestrowany GRÓB WETERANA
Mejsak, Józef (1895 – 1972)
polegli IX 1920
w Berżnikach
Bednarek, Kazimierz ( – 22 IX 1920), 1ppLeg.
Sochański, Józef (13 II 1895 – 22 IX 1920), 1ppLeg.
Wasiutyński, Andrzej ( 16 XI 1894 – 22 IX 1920), 1ppLeg.
Wesołowski, Władysław ( – 22 IX 1920), 1ppLeg.
Zwoliński, Józef (1894 ? – 22 IX 1920), 1ppLeg.
we Frąckach
Gorczyński Józef ? (1901 ? – 8 IX 1920), 3puł.
Grochowski, Henryk (1900 – 8 IX 1920), 3puł.
Jałosiński, Andrzej ( – 29 IX 1920), 2sybpp.
Myszkowski, Jan (26 IV 1885 ? – 8 IX 1920), 3puł
Nowak, Ignacy ( – 8 IX 1920), 3puł.
Szcześniak, Stanisław ( 5 IV1885 ? – 8 IX 1920), 3puł.
w Gibach
Chojnacki, Marian (10 XI 1880? – 22 IX 1920), 5ppLeg.
Hojnacki, Feliks ( – 22 IX 1920), 5ppLeg.
Jaźwiecki, Marian (27 X 1895 – 22 IX 1920), 5ppLeg
Szymański, Jan (23 V 1898 ? – 22 IX 1920), 5ppLeg.
Varon, Jan ( – 22 IX 1920), 5ppLeg.
w Kopcu
Fryndt, Eugeniusz ( – 4 IX 1920), 16puł.
nad Marychą
Dybała, Jan (15 V 1899 – 22 IX 1920), 7puł.
w Sejnach
Ananicz, Wiktor ( – 24 IX 1920), 1ppLeg.
Aumuller, Ignacy ( – 22 IX 1920), 6ppLeg
Bednarczyk, Aleksander ( – 23 IX 1920), 1ppLeg.
Kotowicz, Adam ( – 20 IX 1920), 3puł.
Kuczamier/Kuczamir, Wincenty ( – 13 IX 1920), 3puł.
Sprężuk/Spężuk, Stefan ( – 22 IX 1920), 6ppLeg.
Walkowiak, Wawrzyniec ( – 4 IX 1920), 16puł.
Walotka, Stanisław ( – 2 IX 1920), 16puł.
Wojtala, Florjan ( – 2 IX 1920), 16puł.
w Serskim Lesie
Maciejewski, Czesław ( – 3 IX 1920), 5puł.
w Studzienicznej
Żyskowski, K. ( – 6 IX 1920), 41pp.
w Zelwie k/Gib
Landau, Leszek ( – 22 IX 1920), 5ppLeg.
Wąsaty, Stanisław (1898 – 22 IX 1920), 5ppLeg.
Stare Sejny
Sejny zapamiętane przez Marka Karpowicza
Ocalić od zapomnienia
Brama Słowikowskich
Masarnia i przystanek PKS
Dom Ponganisów i Kalwejtów
Sklep Mickowej
Za chlebem
Idziemy do kina
Stary hotel
Zbieg ulic: Emilii Plater (d. Łączna) i Zawadzkiego
Stara Przychodnia
Łaźnia miejska
Poczta
Młyn
Zapach ziół
Studnie
Przyjechało wesołe miasteczko
Wodopój
Szkoła pod lasem
Przedszkole Sióstr
Dom Jasionowskich
Dom Dukalskiej
Dom Sylwistów
Dom Domosławskich
Dom Gryszkiewiczowej
Upamiętnienia
Krzyże powstańcze 1863
Krzyż stojący na Cmentarzu Parafialnym w Berżnikach
Spotkania
Klejwy, 2012
Wspomnienia
Borewiczowie z Klejw – parę aktów urodzin, zgonu oraz ślubu
Borewiczowie z Klejw-wspomnienia i wiersze Zuli Borewicz
Borewiczowie z Klejw-wspomnienia Wacława Borewicza
Domosławscy z Sejn – śp. Grzegorz Domosławski
Domosławscy z Sejn – śp. Wojciech Domosławski
Heybowiczowie z Janiszek -,,Materiały do dziejów ziemi sejneńskiej”
Kasperowiczowie z Jenorajścia -,,MATERIAŁY do dziejów ziemi SEJNEŃSKIEJ”
Kasperowiczowie z Jenorajścia – dwa wspomnienia
Klimontowiczowie – sybiracy, spokrewnieni z Kasperowiczami
Zdjęcia z Sejneńszczyzny
Prośba
Krzyż
Krzyż Powstania Sejneńskiego
Zawiązanie Kapituły Krzyża
Tablica cmentarna w Sejnach
Odsłonięcie i poświęcenie tablicy 12.11.2023 r.
Zdjęcia pomników i tablic
Zdjęcia pamiątek
Marsze
Marsze Stowarzyszenia ,,P.O.W.”
IX-program
IX-zdjęcia
X-program
X-Zaproszenie
XI – program
Wnioski
ze wspomnień o weteranach:
pierwszy–niedosyt
drugi–mogiły weteranów
Strona główna
IX marsz szlakiem Powstania Sejneńskiego
Możliwość komentowania została wyłączona.
Search for:
Szukaj
OK